niedziela, 19 kwietnia 2015

MAM 2 LATA

Niedziela , słoneczko od rana a my obchodzimy podwójne urodziny :) Jaś zwany Tupusiem i jego siostra :)
Tak , ten czas szybko leci a dzieci rosną jak na przysłowiowych drożdżach :)

Pragnę dziś życzyć moim kochanym solenizantom odrobinę ciepła dzięki ludzkiej życzliwości, radości w smutku dzięki ludzkiej miłości, nadziei na lepsze jutro w ciężkich chwilach, oraz ciszy tak pogodnej i czystej, aby dusza słyszała bicie serca.
Aby zawsze miały siłę, by walczyć o swoje marzenia i nawet w gorszych momentach nie traciły pogody ducha.
By moje dzieci sobą były jak dotychczas , by nie uciekła ich wrażliwość i chęć pomocy dla innych które tak w nich pielęgnuję , dobroci serduszka i aby zawsze obierały kierunek mądrego , wartościowego życia <3









Dmuchamy świeczki :) - no przy okazji trochę opluwamy ... :)









Razem z Tupusiem urodzinki już 3 obchodzi również nasza bohaterka Ewunia Kostecka
Stronka FB : EWA KOSTECKA




Mam dwa lata! - bunt dwulatka 
Okres buntu i okazywania swojej niezależności jest bardzo istotny. Dziecko uczy się w tym czasie podejmowania decyzji i kontroli emocji. To trudny czas dla rodziców i rówieśników. Maluch potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najcierpliwszą mamę, przyprawiając ją o poczucie klęski wychowawczej. Bunt dwulatka pojawia się często bez względu na ilość poświęcanego mu czasu oraz to, czy mama pracuje poza domem. Pamiętaj, że Twoje reakcje wpływają na zachowanie malucha, a spokój i cierpliwość są najlepszą odpowiedzią na jego humorki.
Cierpliwość i spokój brzmią doskonale, co jednak zrobić gdy Twój dwulatek płacze i awanturuje się w miejscu publicznym? Przede wszystkim nie należy zmuszać dziecka, by zgodziło się z Tobą, ani mu ulegać. Ustępując mu uczysz go, że terror to skuteczny sposób osiągania celów.

Najlepiej przekonać malucha i wytłumaczyć mu, dlaczego nie możemy się z nim zgodzić, czy dlaczego od niego czegoś wymagamy. Dziecko w tym wieku nie rozumie konsekwencji wielu zachowań. Musisz tłumaczyć mu dlaczego to, co robi nie jest dobre. Pozwalaj dziecku podejmować proste decyzje – wybrać między dwiema koszulkami, pójść na basen czy do parku.

Kiedy maluch się złości uspokój go i przytul, powiedz jak bardzo go kochasz. Dopiero później tłumacz i rozmawiaj. Na szczęście dwulatek szybko zapomina o swoich chwilowych emocjach.


Plebiscyt